Νέα προϊόντα
ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΜΟΝΟ 30/25-100
| ΤΕΧΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ | |
| Επιστροφή ή ανταλλαγή: | 14 ημέρες |
| Εγγύηση: | 2 χρόνια |
| Μέγιστη πίεση: | 250 bar |
| Μέγιστη ταχύτητα: | 0,5 m/s |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (250 bar): | 1,25 τόνοι |
| Δύναμη εκτόνωσης κυλίνδρου (180 bar): | 0,9 τόνοι |
| Εσωτερική διάμετρος εμβόλου: | 30 mm |
| Διάμετρος ράβδου εμβόλου: | 25 mm |
| Διάδρομος υδραυλικού κυλίνδρου: | 100 mm |
| Βάρος: | 1,6 kg |
ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ

| Κωδικός | ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΣ ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ MONO | D (διάδρομος κυλίνδρου) | E |
| mm | |||
| 14403 | 30/25-100 | 100 | 190 → 290 |
| 14404 | 30/25-150 | 150 | 240 → 390 |
| 14405 | 30/25-200 | 200 | 290 → 490 |
| 14406 | 30/25-250 | 250 | 340 → 590 |
| 14407 | 30/25-300 | 300 | 390 → 690 |
| 14408 | 30/25-350 | 350 | 440 → 790 |
| 14409 | 30/25-400 | 400 | 490 → 890 |
| 14410 | 30/25-450 | 450 | 540 → -990 |
| 14411 | 30/25-500 | 500 | 590 → 1090 |
Υδραυλικοί κύλινδροι MONO
Ένας υδραυλικός κύλινδρος μετατρέπει την υδραυλική ενέργεια σε γραμμική δύναμη και το αντίστοιχο κίνηση. Λειτουργούν βάσει του νόμου του Pascal και αξιοποιούν τη δύναμη που δημιουργείται από την πίεση ενός περιορισμένου υγρού - λαδιού. Όταν το υδραυλικό υγρό αντλείται σε μια πλευρά του κυλίνδρου, ωθεί το έμβολο, δημιουργώντας γραμμική κίνηση.
Οι υδραυλικοί κύλινδροι MONO μας αντιπροσωπεύουν αξιόπιστη δύναμη σε μία κατεύθυνση.
Οι μονού ενεργείας υδραυλικοί κύλινδροι έχουν σχεδιαστεί για να παρέχουν αξιόπιστη και ελεγχόμενη δύναμη σε μία κατεύθυνση – ιδανικοί για ανύψωση, πάτημα, κλίση ή σύσφιξη, όπου η βαρύτητα ή μια εξωτερική δύναμη επαναφέρουν τη ράβδο στην αρχική της θέση.
Κύρια χαρακτηριστικά:
- Απλή και στιβαρή κατασκευή
- Αυτόματη επαναφορά με χρήση εξωτερικής δύναμης ή βαρύτητας
- Χαμηλό κόστος συντήρησης και μεγάλη διάρκεια ζωής
- Διαθέσιμο σε διάφορα μήκη διαδρομής και διαμέτρους εμβόλου ή ράβδου
Οι μονοενεργειακοί υδραυλικοί κύλινδροι χρησιμοποιούνται σε διάφορες βιομηχανίες, όπως τη γεωργία, τη μηχανική, την κατασκευή, τη ναυπηγική, την ενέργεια, τη βιομηχανία τροφίμων και τη βιομηχανία αυτοκινήτων.





